Předkládání dokumentů vedených v režimu obchodního tajemství
Státní ústav pro kontrolu léčiv informuje žadatele o stanovení/změnu maximální ceny a/nebo výše a podmínek úhrady z veřejného zdravotního pojištění o doporučených postupech při předkládání informací označených jako obchodní tajemství. Údaje, které nelze označit jako předmět obchodního tajemství, jsou uvedeny v ustanovení § 39f odst. 11 zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů.
Pokud žadatel požaduje vést některé dokumenty v režimu obchodního tajemství (OT), Ústav doporučuje pro zabezpečení utajení požadovaných údajů:
- zřetelně označit soubor, který má být veden v režimu OT (např. OBCHODNÍ TAJEMSTVÍ _název LP technical report)
- zřetelně označit předmět e-mailu obsahující informace, které mají být vedeny v režimu OT (např: OBCHODNÍ TAJEMSTVÍ_podání nové skutečnosti_SUKLSxxxxx/yyyy_ název LP)
- uvést v průvodním dopise, které dokumenty žadatel požaduje označit za předmět OT
- v případě předložení OT spolu se žádostí označit ve formuláři žádosti volbu „ANO“ v položce „Je požadována ochrana obchodního tajemství?“
V případě požadavku na pouze částečné zakrytí dokumentu (specifické informace nebo konkrétní část dokumentu) Ústav doporučuje předložit dvě verze dokumentu, a to:
- jednu verzi s plnými údaji, kde bude v názvu dokumentu uvedeno OBCHODNÍ TAJEMSTVÍ a která nebude zpřístupněna v běžném režimu nahlížení do spisu
- druhou verzi s údaji zaslepenými již žadatelem, která bude zpřístupněna pro nahlížení ve spise
Popř. je možné vyčlenit požadované údaje, které mají být vedeny v režimu OT, do samostatné přílohy, která bude v názvu viditelně označena jako OBCHODNÍ TAJEMSTVÍ.